aastast 1947

Loomadele

Helosan kreemi lugu sai alguse juba 1947. aastal. Algselt töötati see välja lehmade udarakreemiks, mille ülesanne oli hoida lüpsiloomade nisade nahk terve ja vastupidavana. Helosan on traditsioonilise udarakreemina kasutusel veel tänapäevalgi ning hinnatud vahend ka teiste loomade naha hooldamisel.

LEHMAD
Udara õhuke nahk on looma ülejäänud nahast tundlikum, samas langeb sellele lüpsi ajal suurem koormus kui ülejäänud kehale. Nisade naha hea seisukord mõjutab oluliselt piimatoodangut, kuna aitab takistada nakkuste levikut ning hoiab ära udarapõletikke. Helosan kaitseb udaraid laktatsiooni ajal naha kuivamise ja infektsioonide eest, hoiab nisad pehmed ja elastsed ning hooldab väiksemaid haavu ja kriimustusi.

HOBUSED
Helosan sobib suurepäraselt ka hobuste naha hooldamiseks. Hobuste puhul on sageli probleemiks erinevad kriimustused ja marrastused, näiteks valjastest suunurkadesse ning rakmetest ja sadulast nahale tekkinud ärritused ning hõõrdumised jalgadel – neid kõiki saab hooldada Helosan kreemi abil.

KOERAD
Koerte puhul on sageli probleemiks kuivad käpad. Karmid välistingimused, näiteks lumi ja soolatatud teed, võivad

muuta käpaalused kuivaks ja valusaks. Helosaniga kreemitamine aitab hoida koera käpapadjandid pehmed ja elastsed, kaitstes neid samal ajal väliste ärritajate nagu külm, kuumus, vesi, tuul, pori, sool ja liiv, kahjuliku mõju eest. Helosani võib kasutada ka koera küünarnukkide ja koonu pehmendamiseks ja niisutamiseks. Kui koera nahk on väga kuiv, tuleks kasutada Helosan jalakreemi, sest sellesse on lisatud karbamiidi ja piimhapet, mis kiirendavad naha pehmenemist.

SEAD JA PÕRSAD
Helosan sobib ka teistele koduloomadele, näiteks sigadele ja põrsastele. Ka neid kimbutavad putukahammustused ja pisivigastused ning nende tundlik nahk on väga vastuvõtlik kõrvetavale ja kuivatavale päikesekiirgusele. Haavandite ja kuiva naha hooldamiseks sobib kasutada Helosan kreemi.

KASSID
Nii mõnigi kodukass veedab suurema osa päevast õues, kus teda mõjutavad paljud tegurid: päikesekiirgus ja kuum asfalt või siis külm, vihm, lumi ja vinge tuul – kõike seda peavad taluma ka kassi tundlikud käpaalused. Helosaniga kreemitamine aitab hoida kassi käpapadjandid pehmed ja elastsed, kaitstes neid samal ajal väliste ärritajate nagu pori, sool ja liiv, kahjuliku mõju eest.